602 266 904
BOK ul. Kościuszki 27u I piętro 42-300 Myszków

HITECH Internet Service Provider, ISP

PPPoE jako szybkie, bezpieczne i niezawodne medium łączące twój komputer z siecią – globalnym Internetem. Łącząc się przez PPPoE zyskujesz pewny i niezawodny dostęp do sieci Internet, bezpieczeństwo transmisji danych.

Do konfiguracji połączenia potrzebny będzie konfigurator login i hasło. Login i hasło otrzymasz w biurze obsługi lub telefonicznie.

Szanowni Państwo,
pragnąc ułatwić konfigurację połączenia wykorzystującego technologię PPPoE, do dyspozycji oddajemy program automatyzujący cały proces.

Opis konfiguracji usługi za pomocą programu pppoe:

1. Uruchomić program „pppoeconf”. W jego oknie głównym należy podać jedynie Państwa: Nazwę użytkownika oraz Hasło (uzyskane w Biurze Obsługi Klienta), a następnie kliknąć Utwórz połączenie.

2. Po zakończeniu działania programu należy kliknąć WYJŚCIE. Program utworzył nam na pulpicie skrót do połączenia o nazwie hitech-net.pl.

3. Aby rozpocząć prace wykorzystując protokół PPPoE należy jeszcze wyłączyć prokotkół TCP/IP (wykorzystywany dotychczas)

Wyłączenie TCP/IP

1. Naciskamy przycisk START, następnie wybieramy PANEL STEROWANIA, następnie POŁĄCZENIA SIECIOWE.

2. W zależności od połączenia, jakiego używamy do łączenia z siecią hitech-net.pl wybieramy (klikając dwa razy) POŁĄCZENIE SIECI BEZPRZEWODOWEJ lub POŁĄCZENIE LOKALNE.

3. W otwartym oknie wybieramy WŁAŚCIWOŚCI, i w części „To połączenie wykorzystuje następujące składniki” odznaczamy wszystkie protokoły z wyjątkiem PPPoE. Po przeprowadzeniu wszystkich powyższych czynności wystarczy na Pulpicie Państwa komputera kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszki na skrót hitech-net.pl. System powinien zalogować się wówczas do sieci wykorzystując protokół PPPoE.

W przypadku problemów z konfiguracją prosimy
o kontakt z BOK .